0

Časté dotazy PEXESA

Dostanu už pexesa vystříhaná?
Samozřejmě, pexesa jsou vysekaná do kruhu a dostanete je v plechové krabičce, tak jak je na obrázku v e-shopu.

Jak se otevírá plechová krabička?
Krabičku nekroutíme / nešroubujeme. Systém otevírání je click-clack. Tedy zatlačte doprostřed víčka a krabička se otevře. Krabička se zavírá tak, že umístíte víčko na krabičku a zboku zmáčknete boční hrany víčka k sobě.

Co když ztratím jednu hrací kartu?
Jednoduše vyřaďte druhou párovou kartičku a můžete pexesa hrát bez jednoho páru. Když nás potkáte na nějakém prodejním marketu, rádi vám hrací kartu, kterou jste ztratili dáme 🙂

Co vše dostanu při nákupu pexesa?
• 48 kruhových hracích karet
• plechová krabička se systémem otevírání click-clack
• samolepka nalepená z obou stran víčka informuje o sérii pexes, obtížnosti, autorovi, námětu
• jedna náhodná samolepka s motivem na hracích kartách, kterou si můžete někam nalepit
• baleno je v plastovém zip sáčku o rozměrech 10x10cm

Pro jak staré děti je pexeso určeno?
Nemáme pexesa jen pro děti ale i pro dospělé. A pro koho jsou pexesa? Jak to rozlišit? No zaprvé námětem, třeba petileté holčičce asi nepořídíte pexeso Světový herci, ale spíš třeba pexeso s pejskama. A každá série pexes má svoji obtížnost, tedy to jak se hrací karty mezi sebou pletou a jak se dají zapamatovat. 1 – je nejlehčí obtížnost a 8 – je nejtěžší obtížnost. Čísla s obtížností tedy NEUDÁVAJÍ věk dětí pro které je pexeso určeno, tento mýtus musíme občas při prodeji vyvracet.

Může krabičku používat malé děťátko?
Naše pexesa neprodáváme jako hračku, nýbrž jako designový, ártový a hlavně reprodukovaný umělecký produkt. Certifikaci na hračku tedy nemusíme splňovat! Malé děti by si neměli strkat části produktu do pusy, především plechové víčko, které má hrany z tenkého plechu! Za případné zdravotní komplikace neneseme zodpovědnost. Víčko plechové krabičky ja nevhodné pro děti.

Jsou krabičky a pexesa vodotěsné?
Ne to není, krabička je super na cesty, protože je malá, lehká a pexeska se v ní nepostrácí. Zajímavostí je, že jsme chtěli pexesa tisknout na vodotěsný papír, pexesa by se tím stala téměř nezničitelná, byla by totiž vytištěna na tenkém plastu. Od plánů jsme upustili, náklady na výrobu by se zdražili a přecijen nejsme zastánci plastového světa, navíc by to i charakteru pexes uškodilo, nedrželi by jste v ruce laminovaný papír ale plast.

Kulaté pexeso na dece.

Vaše objednávka se právě zpracovává. Vyčkejte a nedělejte jiné úkony v internetovém prohlížeči. Prosíme o trpělivost.

Objednávku jsme úspěšně zpracovali.

OK